Mutluluk Avantajı | Turuncu Kurbağa ~ Happiness Advantage | Orange Frog

Mutluluk bir seçimdir.” - Shawn Achor

Turuncu Kurbağa Spark

İki dünya arasında kararsız kalınca…

Spark tek bir özelliği dışında tıpkı diğer kurbağalar gibiydi. Tüm yavru kurbağalar büyüdükçe yeşil kalırken Spark vücudunda küçük ama belirgin bir turuncu nokta ile hayata merhaba demişti. Bu minicik turuncu nokta onu rahatsız edici derecede farklı hissettiriyor, tüm gözlerin üzerinde toplanmasına sebep oluyordu. Daha da ötesi, Spark ne zaman onu mutlu eden bir şey yapsa (ve pozitif sonuçlar elde etse) turuncu noktalara bir yenisi ekleniyordu.

Spark bir karar aşamasına gelmişti; ya normal olmaya çalışacak ve böylece daha az dikkat çekecekti ya da onu mutlu eden ve onu daha da turuncu yapan işler yapacak, üretken olacaktı.

Turuncu Kurbağa Spark

Turuncu Kurbağa Atölyesi

Harvard profesörü Shawn Achor’un 275.000 kişiyi kapsayan mutluluk bilimi ve insan potansiyeli üzerinde yaptığı yüzlerce bilimsel araştırmaya dayanan iki günlük bir atölye “Turuncu Kurbağa”.

Bu bulguları biraraya getirdiği “Mutluluk Avantajı ~ The Happiness Advantage” kitabı bize şimdiye dek diretilen “Çok Çalış > Başarılı Ol > Mutlu Ol” denkleminin artık tam tersinin geçerli olduğunu mutlu oldukça beynin daha iyi çalıştığını ve performansın arttığını kanıtlıyor.

Spark’ın ilham verici renkli öyküsü “Turuncu Kurbağa” ise bu atölyenin çıkış noktasını oluşturuyor. Bu öykü üzerinden katılımcılar, önce kendilerini, sonra şirketlerini mercek altına alacak ve iş hayatlarındaki benzer durumları, karakterleri ve özellikleri tespit etmeye çalışacaklar. Sürüden ayrılmamızı engelleyen baskıları ortadan kaldıracak alışkanlıklar ve stratejiler geliştirmeyi, ve bunları ekiplerinde pozitif sonuçlar almak için kullanmayı içselleştirecekler. Spark’ın turunculuğu kabul edip kucakladıktan sonra yaşadığı değişime, kişisel tatmin ve üretkenliğindeki artışa ve hatta bunun diğer kurbağalara da bulaştığına şahit olacaklar.

ATÖLYE KAZANIMLARI

“Turuncu Kurbağa” atölyesi farklı bir tecrübe sunuyor; Buradaki yaklaşım sonuç odaklı. Atölye, görünen veya gizli engelleri kırmayı, liderler, ekipler ve şirketler için değişimi kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Katılımcılar atölye boyunca öğrendiklerini hayatlarında kalıcı hale getirerek zaman içerisinde ciddi ölçüde rekabet avantajına sahip oluyor. En az 21 gün boyunca öğrendikleri taktik ve prensipleri uygulayan katılımcıların şirketlerinde yatırımın geri dönüşüne (ROI) aşağıdaki oranlarda katkı sağladıkları görüldü.

Orange Frog Cover

Hazırlık Süreci

Shawn Achor’un Turuncu Kurbağa (Orange frog) kitabının okunması
Orange Frog online ön hazırlık çalışması yapılması
Seçili katılımcı ve yöneticilerle ön görüşme yapılması.

Atölye Sırasında

1. Öz Liderlik veya Bireysel Liderlik: Daha pozitif bir kafa yapısı ve daha başarılı ve tatmin edici bir hayata doğru Bireysel Dönüşümünüze başlayın.
2. Ekip Liderliği veya Sosyal Liderlik: Ekibe dayalı dönüşüm projelerine liderlik edin… Bu projeler Pozitif Kafa Yapısı sayesinde,“İşine Bağlı” bir kültür yaratma amacına destek olsun… Bu kültürde daha mutlu ve başarılı, fark yaratabileceğine inanan insanlar olsun.

Bu atölyede, Shawn Achor’un “Mutluluk Avantajı” kitabından alınan, daha pozitif ve verimli bir işyeri ve hayat tarzı yaratmanın 7 ilkesini nasıl uygulayacağımızı öğreneceğiz:

Atölye Sonrasında

Bireysel ve ekip eylem planlarının takibi
Atölye sonrası sunum; yönetim raporu
Turuncu Kurbağa Turuncu Kurbağa Turuncu KurbağaInternational Thought Leader NetworkBu workshop International Thought Leader Network işbirliği ile hazırlanmıştır.
Orange Frog: Spark ve arkadaşlarının turuncuya dönüşüm macerası sizi çağırıyor. Olumlu yaklaşımı seçme ve eyleme geçme zamanı.Online Kayıt