Özkan Zere

Özkan Zere

Ben Özkan Zere, Kadıköy Anadolu Lisesi’nden 1987’de, İTÜ İşletme Mühendisliği bölümünden 1991’de mezun oldum.

İş hayatına 1991 yılında KPMG’de denetçi (Auditor) olarak başladım. Farklı sektörlerde denetim ve “due dilligence” ekiplerinde yer aldım.

2 yılı yurtdışında olmak üzere 6 yıl İktisat Bankası’nda çalıştım. Finansal Kontrol, Bütçe ve Planlama Müdürlüğü’nün yanısıra, banka ve iştiraklerinin yurtiçi ve yurtdışındaki özel projelerine liderlik ettim.

Telekomdan, otomotive, perakendeden, inşaata finans, bilgi teknolojisi, pazarlama ve insan kaynakları konularında danışmanlık yaptım. Finans Direktörü, Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak halka açık iki farklı şirkette görev aldım.

En iyi iş fikirlerinin yanlış ellerde sönüp gittiğine, vasat fikirlerin parlak insanların elinde ışıldadığına şahit oldum. İnsan yeteneğinin sermayeden zor bulunduğunu, ticari sonuçların ancak uygun çalışma iklimi ve doğru yöneticilik ile elde edilebildiğini gördüm.

2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi, Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde, misafir öğretim görevlisi olarak ders verdim daha sonra uluslararası bir yönetici gelişim programında “Certified Master Facilitator” olarak workshoplar yönettim.

Şimdi, kurucusu olduğum Meander Yönetim Danışmanlığı çatısı altında, “Yönetici Gelişimi”; “Değişim Akıllı Liderlik” ve “İnovasyon Liderliği” konuları üzerinde yoğunlaştım. Şirketlerin gelişimine destek vermek, faydalı olmak ve liderin yolculuğuna eşlik etmek hayatıma değer ve anlam katıyor.