İnovasyon Liderliği ~ Leading Innovation

İnovasyon Liderliği

Fikir İşin sadece başlangıcı.” - Vijay Govindarajan

İnovasyon Liderliği atölyesi öncesi, katılımcılarımız hazırlık olarak “How Stella Saved The Farm” masalını okuyorlar. Masal atölye için dil birliği sağlıyor. Katılımcılar ortak bir kafa yapısı için uyumlanıyor. Atölye boyunca, Stella ve arkadaşlarının Windsor Çiftliğindeki macerasının izini sürerken, hikayenin bütün kritik noktaları, gerçek hayat ve iş dünyası realitesi birbirine bağlanıyor.

Bir İnovasyon Masalı: Stella Çiftliği Nasıl Kurtardı?

Sevimli koyun Stella’nın alpaka yününden üretim yapma fikri, çiftliği leş kargası McGillicuddy’e satılmaktan kurtarmak ve güvenli bir gelecek sağlamak için iyi bir fikirdi. Ancak fikrin uygulanması için çiftlikte bir dolu değişiklik yapılması gerekiyordu. COO Bull, işleri olduğundan biraz daha hızlı ve daha verimli hale getirip sorunların altından kalkabileceğini düşünürken, CEO Deidre aynı fikirde değildi. Fiyatlar düşmekte, karlılık azalmakta ve dünya değişmekteydi. Yeni bir gelecek yaratmak için Stella’nın fikrinin uygulanması gerekiyordu. Sistem yürürken Deidre ve proje lideri delikanlı Maverick ardı arkası kesilmeyen sorunlarla karşılaşacaklardı.

“How Stella Saved the Farm” şirketlerde innovasyonun nasıl hayata geçirileceğini adım adım anlatan bir öykü. NY Times Çok Satanlar listesinde yer alan “Ters İnovasyon” (Reverse Innovation) kitabının yazarları Vijay Govindarajan ve Chris Trimble’ın kaleme aldığı “How Stella Saved the Farm” hayvanlar tarafından işletilen bir çiftliğin öyküsü. Finansal sıkıntıların baş gösterdiği, rekabetin ve gelecek kaygısının arttığı çiftlik komşu çiftliğin sahibi McGillicuddy’e satılma tehlikesiyle karşı karşıya. Çiftliğin varlığını sürdürmesi için mevcut işlerinin yanına, geleceklerini kurtaracak olan yeni işi bulmaları, bunun için ekip olarak çalışmaları ve inovasyonu hayata geçirmeleri gerekiyor.

Öykünün ana karakterlerinin her biri - Stella, Deirdre, Bull, Maverick, Einstein, Rambo, Maisie ve Andrea – sanki hayatımızda çevremizi saran insanlar gibi. Bu akıcı öykü, bir liderin yaşadığı zorlukları, cesur bir fikri hayata geçirirken karşılaştığı sayısız sıkıntı ve çatışmayı, korkuyu, mutluluğu, başarıyı ve hatta ufak bir aşk hikayesini içeriyor.

İnovasyon Liderliği Atölyesi ~ Leading Innovation Workshop

Bugünkü işlerimiz içinde boğulmuşken yarını nasıl inşaa edebiliriz?

Mevcut operasyonları yeni proje ve süreçler için nasıl değiştirebiliriz?

İnovasyon Liderliği VG ve Chris Trimble’ın 10 yılı aşkın araştırmalarına dayanan interaktif, bilgi dolu ve aydınlatıcı bir workshop.

İnovasyon iki kademeli bir mücadele. Önce harika bir fikriniz olacak, sonra da bunu uygulayabilecek çalışma ortamı. Maalesef iyi bir fikrin var olması inovasyon için yeterli görülürken, uygulama adımı yeterince ilgi görmez, gözardı edilir. Bu workshop inovasyon uygulamalarının kritik adımlarının şirket içerisinde teker teker nasıl uygulanacağını gösterecek.

Workshop boyunca gerçek örneklerle şirketlerin inovatif fikirleri uygularken nasıl başarılı olduğunu ve hangi adımlarda takılıp başarısız olduklarını göreceğiz. “How Stella Saved the Farm” kitabındaki öyküyü “İnovasyonun Altı Temel Prensibi”ni aktarmak ve şirketinizde inovasyonu gerçekleştirmek için kullanacağız.

İnovasyon Liderliği

WORKSHOP KAZANIMLARI

Bu özgün workshop sizi aşağıdaki görevlere hazırlayacak becerilerle donatacak:

Hazırlık Süreci

Katılımcılar workshop öncesinde "How Stella Saved the Farm" adlı kitabı okur.

Yöntem
International Thought Leader NetworkBu workshop International Thought Leader Network işbirliği ile hazırlanmıştır.

Innovate: Stella ve arkadaşlarının inovasyon çabalarına destek verelim. Hayvan çiftliğini leş kargası McGillicuddy’e satılmaktan kurtaralım.

İnovasyon Liderliği İnovasyon Liderliği İnovasyon Liderliği