24 January 2016

Bir yere ulaşmak için iki kat hızlı koşmalısın...

"Şimdi, bizim ülkemizde," dedi Alice, hala biraz nefes nefese halde, "bizim yaptığımız gibi, uzunca bir süre çok hızlı koşarsan, genelde bir yerlere varırsın."

"Yavaş türden bir ülke!" der Kraliçe "Şimdi bak, gördüğün gibi, olduğun yeri korumak için, tüm gücünle koşman gerekiyor. Eğer başka bir yere ulaşmak istiyorsan, normalden iki kat hızlı koşmalısın."

Aynanın İçinden, Lewis Carrol

~

1872 yılında kaleme alınmış birkaç cümle; günümüz koşullarını tarif ederken ancak bu kadar vurucu olabilir. Yerimizi, pozisyonumuzu, varlığımızı korumak için var gücümüzle koşmalı, eğer ileriye doğru atılmak, bugünden daha başarılı olmak arzusundaysak, gaza basmalı ve daha da hızlanmalıyız...

Değişim ve gelişim için Hedefini seç, Harekete Geç... Hemen Şimdi, Tam Zamanı, Tam Yeri....

~

"Well, in our country," said Alice, still panting a little, "you'd generally get to somewhere else—if you run very fast for a long time, as we've been doing."

"A slow sort of country!" said the Queen. "Now, here, you see, it takes all the running you can do, to keep in the same place. If you want to get somewhere else, you must run at least twice as fast as that!"

Through the Looking Glass, Lewis Carrol

Yorum yaz...
  • (Yayınlanmayacak)