29 Ocak 2015 | SonDakika.com

İş Dünyasında Performans Denklemi Yeniden Yazılıyor!

Paul Rigby'nin eşsiz sunumu ile "Turuncu Kurbağa Spark" workshopu ilk defa Türkiye'de!

Harvard profesörü Shawn Achor'un 275.000 kişiyi kapsayan mutluluk bilimi ve insan potansiyeli üzerinde yaptığı yüzlerce bilimsel araştırmaya dayanan iki günlük workshop "Turuncu Kurbağa Spark", Türkiye'de ilk defa iş dünyası profesyonelleriyle buluşuyor. "Geleceği yaratan liderlerin akıl hocası" olarak nitelenen Paul Rigby'nin eşsiz sunumu ile 2-3 Şubat tarihleri arasında Koç Üniversitesi İstinye Kampüsü'nde düzenlenecek workshop, Meander Consulting'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Achor'un, "Çok Çalış> Başarılı Ol> Mutlu Ol" denkleminin artık tam tersinin geçerli olduğunu, mutlu oldukça beynin daha iyi çalıştığını ve performansın arttığını kanıtlayan bulguları bir araya getirdiği "The Happiness Advantage" adlı kitabının öğretileriyle şekillenen "Turuncu Kurbağa Spark" workshopu sektör liderlerinin dikkatine sunulacak.

Yine Shawn Achor tarafından kaleme alınan, ilham verici ve renkli öykü "Turuncu Kurbağa" bu workshop'ın çıkış noktasını oluşturuyor. Bu öykü üzerinden katılımcılar, önce kendilerini, sonra şirketlerini mercek altına alacak ve iş hayatlarındaki benzer durumları, karakterleri ve özellikleri tespit etmeye çalışacaklar. Sürüden ayrılmayı engelleyen baskıları ortadan kaldıracak alışkanlıklar ve stratejiler geliştirip, bunları pozitif sonuçlar almak için kullanmayı öğrenecekler.

Paul Rigby diyor ki:

"Olumsuzluklarla çevrili olduğumuz dünyamızda başarılı olmak için "Olumlu Olanı" bulup çıkarmalıyız. Bu workshop çalışanların performansını ve işe bağlılıklarını artırıyor. İşe bağlılık mutluluk getirir. Mutlu olduğumuz zaman beynimiz seratonin ve dopamin salgılar.Bu da daha yaratıcı olmamızı sağlar. Yaratıcı oldukça, daha verimli çalışır, daha iyi sonuçlar alırız. Bu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Shawn'un bütün araştırmaları bu Workshop'ta toplandı… Eğlenceli, bilgi dolu, heyecan veren Turuncu Kurbağa Workshop'unu kaçırmayın!"

Paul Rigby kimdir?

Beş kıtada, değişim, inovasyon, liderlik ve mutluluk avantajı konularında yürüttüğü workshoplarla büyük ilgi gören konuşmacı, fasilitatör ve danışman Paul Rigby, 45'i aşkın ülkede binlerce çalışana acilen eyleme geçmek için ilham vermeyi ve bu sayede kuruluşların hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Turuncu Kurbağa Spark'ın Hikayesi

Spark tek bir özelliği dışında tıpkı diğer kurbağalar gibiydi. Tüm yavru kurbağalar büyüdükçe yeşil kalırken Spark vücudunda küçük ama belirgin bir turuncu nokta ile hayata merhaba demişti. Bu minicik turuncu nokta onu rahatsız edici derecede farklı hissettiriyor, tüm gözlerin üzerinde toplanmasına sebep oluyordu. Daha da ötesi, Spark ne zaman onu mutlu eden bir şey yapsa (ve pozitif sonuçlar elde etse) turuncu noktalara bir yenisi ekleniyordu.

Haberin Kaynağı: SonDakika