Gör-İdrak et-Değiş… Değişimin 3 evresi ve 8 adımı

Leading Change ~ Değişim Liderliği

Leading Change - Paul Rigby

“You don’t have to change, Survival is not mandatory.”
"Değişmek zorunda değilsiniz, var olmak mecburi bir şey değil."-W. Edwards Deming

Düzensizlik ve karmaşa ortadan kalkmayacak. Araştırmalar, uyum sağlama ve dönüşümün 8 adımını uygulayan şirketlerin, başarılı olmaya devam edeceklerini söylüyor.

2 kişi veya 2000 kişi… Yer yüzündeki tüm başarılı ekiplerin tek ortak noktası var: Değişimi yönetebilme becerisi.

Değişimin hiperaktif Akıl Hocası Paul Rigby ve penguenleri interaktif, eğlence ve enerji dolu Leading Change workshop'u ile 25 ülkeden sonra Türkiye’de...

GÖR-HİSSET-DEĞİŞ !

Değişim Liderliği - Leading Change workshop'u Harvard Üniversitesi profesörü John O. Kotter tarafından yazılan "Buzdağımız Eriyor"  kitabı ve William Bridges'in değişim modeli esas alınarak hazırlanmıştır.

İki gün süren bu workshop, gelecekte ve günümüzde organizasyonların değişim yeteneklerini geliştirerek başarı olasılıklarını arttıracağı gerçeğini ele almaktadır.

Erimekte olan bir buzdağında yaşayan penguenlerin hikayesiyle kendi kurumlarınız arasında bağlantı kuracak ve Değişim Liderliği'nin 8 adımını yaşayarak öğreneceksiniz.

8 ADIM

  1. Acil Durum Hissi yaratma
  2. Öncü Takımı kurma
  3. Değişim Vizyonu ve Stratejisini Oluşturmak
  4. Değişimi herkesin anlaması için İletişim Kurma
  5. Diğerlerini harekete geçirmek için Yol Açma
  6. Çabuk Başarılar elde etme
  7. Vazgeçmeden, gevşemeden, yavaşlamadan Devam
  8. Değişimin kalıcı olması için Yeni Bir Kültür yaratmak

WORKSHOP KAZANIMLARI

HAZIRLIK SÜRECİ

DISC

Katılımcılar workshop öncesinde "Buzdağımız Eriyor" adlı kitabı okur. Davranış stillerini belirleyen D.I.S.C anketini tamamlar.

YÖNTEM

Paul Rigby

International Operations for International Thought Leader Network , ABD ve Thought Leaders Learning Institute , Avustralya danışmanlık şirketlerinin başkanı olan Paul Rigby inanılmaz enerjisi, tutkusu ve yeteneğiyle harmanladığı deneyimini iş dünyasının hizmetine sunuyor.

Konuşmacı, fasilitatör ve danışman olarak dünyanın dört bir yanında binlerce çalışana acilen eyleme geçmek için ilham vermeyi ve bu sayede kuruluşların hedeflerine ulaşmalarına katkıda bulunmayı sürdürüyor.

Beş kıtada, 25'i aşkın ülkede değişim, inovasyon, liderlik ve mutluluk avantajı konularında yürüttüğü workshoplar büyük ilgi görmeye devam ediyor.

Paul Rigby, Rhodes Universitesi İşletme ve Ticaret Hukuku bölümü ve Wits Business School Yönetici Gelişim Programı mezunudur.


Paul Rigby / Leading Change ~ Değişim Liderliği
Change: İmparator Penguenlerin başı dertte. Onları erimekte olan buzdağından birlikte kurtaralım.