Paylaşımlar

28 KASIM 2016 | BİZİ ETKİLEYENLER

Düşündüklerime ve Yaptıklarıma Kıymet Veren bir Müessese

Alarko iki kıymetli insanın liderliğinde bugün olduğu yere geldi; büyük bir başarı hikayesi. Birlikte çalıştıkları insanlara değer verdiler; içlerindeki potansiyele hayat vermeleri için onlara fırsat sundular. Bu iki insan, ceketlerini alıp gittiler. Artık yoklar. Arkalarından söylenenlere bakın, onlarla mesai harcamış olanlar tarafından.

İki kişilik bir ortaklıktan, bugün gelinen başarının en önemli sebebi, benim fikrime göre, dokundukları insanların ışıldamasına imkan sunan bir aile ortamı, şirket kültürü yaratmış olmaları. İnsanların yaptıkları ve düşündüklerinin kıymetli olduğunu hissetmesi... Ancak insana özen gösterilerek mümkün...

İşte buna dair harika bir belge. Fazla söze gerek kalmıyor, gözler yanından ayrılan çalışanlarına böyle bir mektup yazıp imzalayacak patron arıyor.

İshak Alaton ve Üzeyir Garih'e saygıyla... Linkedin Paylaşımı için Ayçe Ayyıldız'a teşekkürler...

14 AĞUSTOS 2015 | BİZİ ETKİLEYENLER

M.E.M.O. Mutlu Et Mutlu Ol

Bugün günümüzü aydınlatan, M.E.M.O.ya ilham olan Semih Yılmaz için... İşe Alımları su gibi aksın. :)

Mutlu Olmayı Seçin, Pozitif Enerjinizi yayın... Dokunduğunuz insanlar, sizin dünyanızı oluşturuyor, unutmayın ;) bizi aydınlatın...

Neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Siz ne yapabilirsiniz, onu kimse bilmiyor, bize onu gösterin...

Mutluluk bir seçimdir

23 HAZİRAN 2015 | BİZİ ETKİLEYENLER

Kalbin Cesareti ~ Courage of the Heart

“The only thing greater than the power of the mind is the courage of the heart”

22 HAZİRAN 2015 | BİZİ ETKİLEYENLER

Altmış Saniyede Oluveren ~ Done in Sixty Seconds

Değişimin Hızı Baş Döndürücü..

18 MAYIS 2015 | BİZİ ETKİLEYENLER

durduk yere iyilik yapmak

Üniversite'de Final dönemi, kütüphanede yarınki sınava hazırlanıyorsunuz... Önceden tanışmadığınız biri yaklaşıyor, size Çikolatalı Kurabiye ikram ediyor ve ekliyor... "Haydi göster kendini ~ yarın tam not alacaksın..."

Ne hisseder, nasıl etkilenirdiniz?... Virginia Üniversitesi'nden birkaç öğrenci, Shawn Achor'un Ted Talks konuşmasından olumlu etkilenirse, ortaya neler çıkar?... Buyurun, okuyun ve izleyin....

http://blog.ted.com/how-a-ted-talk-inspired-an-altruistic-act/

Devamı...

05 ARALIK 2014 | BİZİ ETKİLEYENLER

Başarınca Mutlu olmak veya Mutlu olunca Başarmak

Shawn Achor'ın Harvard ve UPenn merkezli, 275 bin kişi üzerinde yapılan araştırmaları, mutlu oldukça beynin daha iyi çalıştığını ve başarılı sonuçların arttığını kanıtlıyor.

Çok Çalış > Başarılı Ol > Mutlu Ol... denkleminin değişme zamanı artık geldi:

Mutlu ol > Çok Çalış > Başarılı Ol

Başarılı olmanın sırrı mutlulukta

En çok izlenen ilk 20 Ted Talks videosundan biri olan, sürükleyici ve eğlenceli konuşmasında psikolog Shawn Achor "Daha iyi çalışmanın mutlu sırrı"nda mutluluğun üretkenliği arttırdığını ve başarı için ön koşul olarak mutlu olmanın, olaylara pozitif yaklaşımın şart olduğunu anlatıyor.

Devamı...